Ubytování

Proč chatu pronajímám? 

Žila jsem zde 25 let s manželem a dětmi, po rozvodu jsem přemýšlela, jak dům zachovat a přitom se majetkově vypořádat a nezadlužit... tak vznikl nápad dům, který je jako chalupa, pronajímat. Chalupu i zahradu jsme stavěli a tvořili sami a jsou zde energie, které se neopouští...

Chalupa se nachází v klidném prostředí na okraji vesnice s výhledem na rybník, kde volně žijí volavky. Chalupa je vhodná pro rodiny s dětmi, střední generaci, která má ráda aktivní dovolenou spojenou s cykloturistikou či pěšími výlety. Klid a pohodu zde ale nalezne i starší generace, která raději relaxuje za zvuků přírody. 
Chalupa je vybavena klasickými kachlovými kamny s pecí a teplým zápecím. 

Nově po ročním používání venkovní vířivky na terase pro velkou oblíbenost byl zřízen uzavřený wellnes se saunou, vířivkou a relaxační zonou, který se dá používat celoročně. Interier je vybaven infrapanely a teplo je tam i když je venku zima, tzn. celoročně.

Chalupa se nachází v centru husté sítě cyklostezek, obtížnost je vhodná jak pro rodiny s dětmi tak pro zdatné cyklisty, kteří chtějí "najíždět kilometry"
Chalupa nabízí komfortní ubytování v selském stylu až pro 10 osob, velkou zahradu s terasou, grilem a otevřeným ohništěm.
V přízemí se nachází prostorná místnost (35m2)  s kachlovými kamny a pecí. Prostorná moderně zařízená kuchyň, kde je elektrický sporák s troubou, lednice s mrazák a myčka na nádobí.

Velký pokoj (35m2) až s 5ti lůžky. Ložnice se střešním oknem s výhledem na Trosky s 2 lůžky. Velká chodba, terasa s grilem a zahradním nábytkem, velká okrasná, oplocená zahrada o rozloze 1200m2 a okrasné jezírko.
Možnost parkování přímo na zahradě až pro 4 auta.

Uspořádání pokojů

Vybavení

Kuchyň

el. sporák s troubou, lednice s mrazákem, mikrovlnka, myčka

Wellness

s infrasaunou, vířivkou a relaxační zónou - po domluvě možné masáže

Vytápění

kachlová kamna s pecí, možnost topení dřevem nebo briketami, elektrické přímotopy

Koupelna

s toaletou a novou vanou v patře, toaleta v přízemí, pračka

Parkování

oplocené, přímo u chalupy (Prostor pro max. 4 auta)

Zahrada

terasa, zahradní nábytek, gril, garáž, sluneční lehátka, ohniště, okrasné jezírko

REZERVAČNÍ FORMULÁŘ

KALENDÁŘ OBSAZENOSTI

Samšina

Obec s 263 obyvateli, první historická zmínka pochází z roku 1352, stávala zde původní tvrz, která byla založena ve 14 století pány ze Samšiny. Roku 1620 byla přestavěna na samšinský statek a za 30 leté války několikrát vypleněna Švédy. V roce 1718 vlastnil statek František Josef Šlik a v roce 1740 byla přestavěna na faru s renesančním vstupním portálem. Od roku 1950 přešla do vlastnictví JZD, nyní je  soukromým majetkem.

DALŠÍ PAMĚTIHODNOSTI:
Barokní Kostel svatého Václava z konce 18. století, dřevěná zvonice z roku 1930, která je věrnou kopií původní stavby z 16.stol, socha svatého Jana Nepomuckého, sloup se sochou Pany Marie, Smírčí kříž.

BLÍZKÉ OKOLÍ:
Samšinu obklopují ze všech stran kopce a skály. Nejblíže u vesnice jsou čedičové kopce Špičák a Dubolka. Tyto čedičové kopce v době dospívání hnědouhelné vrstvy, po puknutí kůry na povrchu a vynaložení ohromné síly ze svého vnitra země vychrlily ohromné množství rozžhaveného čediče. Jakmile čedič ztvrdnul, vytvořily se menší kopce v okolí Dubolky a Špičáku. Žijí zde teplomilná
společenstva živočichů a teplomilné rostliny.

Severním směrem se táhne překrásné údolíčko s potokem Buňkou k Zámostí a Blatům a posléze vystupuje kopec pokrytý černozeleným hájem, který se nazývá Střeleč. Na severovýchodní straně je rozpoložen Prachovský revír, ve kterém můžete nalézt velké množství romantických pískovcových skal různých tvarů a velikostí. 1 km od Samšiny je obec Drštěkryje se studánkou kvalitní vody, která je přístupná pro veřejnost.

PODEZMNÍ JEZERO
Díky sopečné činnosti se nachází v podzemí velké jezero s kvalitní pitnou vodou a jeden z vrtů zásobuje i samotnou obec Samšina. Pitná voda je zde velmi kvalitní a chutná. Vlastní chalupa se nachází na místě, kde stával původně jiný dům, který se v 50 letech zboural, a zůstala po něm pouze stavební parcela. Chalupa byla postavena ve stejném půdorysu v roce 1989 a
ve stejném roce zde byla postavena i kachlová kamna s pecí podle starých technologií. Zápecí je vyhřívané a dá se na něm spát, na litinových plátech pece se dá vařit a v troubě pece se dá péci.
 

 

A TROCHU TAJEMNA NA KONEC…

Píše se rok 1991, prosinec - den před Štedrým dnem.

           "Tak už se zde dá konečně bydlet, místo pece stojí ještě obyčejné Petry na uhlí, ale vánoce na chalupě budou přece fajn. V noci nemohu spát, převaluji se na posteli, mám takové lehké spaní, vnímám okolí, ale nemohu se úplně probudit. V rohu místnosti zahlédnu zelená světla od silnice…kdo to sem jede…vždyť tady bydlí vedle jen stará paní a ta nikoho nemá a v tuhle dobu…
             Slyším bouchnout dveře dole v chodbě od garáže… chci se probudit, ale nejde to, obracím se na posteli ze strany na stranu… slyším kroky po schodech… ve světnici spíme na provizorním gauči, syn vzadu na posteli a malá Tereza v postýlce u dřevěných dveří se skleněnými výplněmi…dvě zelené postavy proniknout skrz sklo, aniž by ho porušili a zastaví se nad dětskou postýlkou… mají zeleno modrou barvu a jde z nich klid, chvíli tam stojí jako by nechtěli úplně se přiblížit k malému dítěti, nebo chtěli…ale jen na bezpečnou vzdálenost…stejným pohybem proniknou zpátky sklem… slyším po chvíli bouchnutí dveří...
            Ráno se probouzím a říkám manželovi, co jsem to měla za zvláštní sen… že kdybych věřila na mimozemštany, tak zde dnes byli. V poledne jsme šli navštívit starou paní vedle v domě, nesu ji dárek a misku cukroví…jen co nám otevře, vrhne se na nás a vzrušeně mluví: "Viděli jste to v noci tam nad rybníkem…mnoho světel modro-zelených a stály ve vzduchu v kruhu!"…nevěřícně jsme se na sebe s manželem podívali…další den prý byli vidět kruhy na poli v blízkém okolí vesnice..."

Recenze

Dům i vědomí zahrady je jednoznačně srozumněno i s případnými akcemi pro osobní a duchovní rozvoj   Velice silně na mě působil strom u ohniště, jakoby zaštiťuje celou zahradu a poskytuje bezpečí, kotví energie ze shora do země.   Místo nese v sobě klid, bezpečí a odkaz starých tradic a dob, kdy se lidé ještě víc setkávali mezi sebou. Zahrada působí jako sluneční oltář, jsou zde velmi vysoké vibrace ženské energie...
Ramona Siringerwww.cestasramonou.cz